

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Safety Encoder |
| Series | DFS60 |
| Pulses Per Revolution | 1024ppr |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | Sin/Cos |
| Shaft Type | Blind Hollow |
| Supply Voltage | 32 V |
| Shaft Diameter | 6mm |
| IP Rating | IP65 |
| Overall Height | 72mm |
| Overall Width | 60mm |
| Overall Depth | 45.5mm |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Connection Type | Cable |
DBS60E-TJFA01024
DBS60E-S4FK03600
DFS60E-TEEL01000
MASQ47-36PEKU1SA10
05.2420.1222.1024
AD36/0013EF.0RSCB
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00