

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Safety Encoder |
| Pulses Per Revolution | 1024ppr |
| Series | DFS60S Pro |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | Analogue |
| Shaft Type | Blind Hollow |
| Supply Voltage | 4.5 - 32 V |
| Shaft Diameter | 14mm |
| Steps Per Revolution | 1024Steps |
| IP Rating | IP65 |
| Overall Height | 74.5mm |
| Interface | Analog |
| Overall Width | 72mm |
| Overall Depth | 45.5mm |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Maximum Operating Temperature | +95°C |
| Connection Type | M12 Male Connector |
PSCI-6PP-05
DBS50E-SKEJ02000
DFS60B-BHPM10000
DFS60E-S4EA02048
EM14A1D-C24-L008S
RE34L4D103W3263
DFS60B-S4AA05000
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00