

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Pulses Per Revolution | 1024ppr |
| Series | DLS40E |
| Output Signal Type | HTL, TTL |
| Shaft Type | Solid shaft |
| Shaft Diameter | 6mm |
| Supply Voltage | 10 - 27 V |
| IP Rating | IP65 |
| Interface | Incremental |
| Overall Height | 40mm |
| Overall Width | 40mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Connection Type | Cable |
DLS40E-BDAV01024
8.0000.7000.0033
DBS36E-S3EK02000
RE34L4D103W3263
DBS60E-BDAJD1024
E6B2-CWZ5B 1000P/R 0.5M
EIL580-SC10.5BN.01000.A
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00