

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Series | DUS60 |
| Pulses Per Revolution | 2400ppr |
| Maximum Revolutions | 1500rpm |
| Output Signal Type | TTL/HTL |
| Shaft Type | Through Hollow |
| Shaft Diameter | 5/8in |
| Supply Voltage | 30 V |
| IP Rating | IP65 |
| Interface | TTL/HTL |
| Overall Height | 94mm |
| Overall Width | 58mm |
| Overall Depth | 43.8mm |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Maximum Operating Temperature | +90°C |
| Connection Type | Male Connector |
| Current Rating | 120 mA |
AMS22S5P1BHAFL103
E6B2-CWZ5B 100P/R 0.5M
MZC1-4V3PS-KP0
DBS36E-S3AK00500
LT-M-0150-P
DFS60B-S1PC10000
RAMK060M11319JB663
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00