

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Absolute |
| Series | SFS/SFM60 |
| Pulses Per Revolution | 1024ppr |
| Maximum Revolutions | 9000rpm |
| Output Signal Type | Binary |
| Shaft Type | Blind Hollow |
| Supply Voltage | 7 - 12 V dc |
| Shaft Diameter | 10mm |
| Resolution | 4096 |
| Steps Per Revolution | 134217728Steps |
| IP Rating | IP65 |
| Overall Height | 45.5mm |
| Interface | HIPERFACE |
| Overall Width | 72mm |
| Overall Depth | 45.5mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Maximum Operating Temperature | +115°C |
| Connection Type | M12 8 Pin Connector |
DBS36E-S3AK01000
EIL580-SC10.5FN.04096.A
AFS60E-BEAA004096
DBS50E-SKRJ00360
AFM60B-S1AC008192
DBS36E-BBAJ01024
BEF-MR-010020G
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00