

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Absolute |
| Series | SFM60 |
| Pulses Per Revolution | 1024ppr |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | Binary |
| Shaft Type | Through Hollow |
| Shaft Diameter | 15mm |
| Supply Voltage | 12 V |
| Steps Per Revolution | 32768Steps |
| IP Rating | IP65 |
| Interface | HIPERFACE |
| Overall Height | 60mm |
| Overall Width | 72mm |
| Overall Depth | 45.5mm |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Connection Type | Cable |
RS0-550-169
DBS36E-BBEK00010
BDK 16.24K360-L5-5
DFS60B-S4AA04096
DFS60B-THPA10000
DFS60B-TDMA10000
DFS60B-TGEC01000
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00