

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Absolute |
| Pulses Per Revolution | 1024ppr |
| Series | SRS/SRM50 |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | Binary |
| Shaft Type | Solid |
| Shaft Diameter | 10mm |
| Supply Voltage | 7 - 12 V dc |
| Steps Per Revolution | 134217728Steps |
| IP Rating | IP65 |
| Interface | HIPERFACE |
| Overall Height | 65mm |
| Overall Width | 113.5mm |
| Overall Depth | 65mm |
| Minimum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum Operating Temperature | -30°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Connection Type | M23 12 Pin Connector |
PFG05-A1KM0160
PC-M-0150 0000X000X00
PFG05-A1PM0160
8.5000.B157.1024
AMS22S5P1BHBRL335
PY-1-C-100 0000X000X00
208158/125
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00