

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Absolute |
| Series | SRS50 |
| Pulses Per Revolution | 1024ppr |
| Maximum Revolutions | 12000rpm |
| Output Signal Type | Binary |
| Shaft Type | Solid |
| Shaft Diameter | 6mm |
| Supply Voltage | 12 V |
| Steps Per Revolution | 32768Steps |
| IP Rating | IP65 |
| Overall Height | 101mm |
| Interface | HIPERFACE |
| Overall Width | 65mm |
| Overall Depth | 83.3mm |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Connection Type | Male Connector |
MTS360G2-1A-C0000-ERA360-05K
RI32-O/ 50ER.11KB
842-7201
WDG58B-2500-ABN-I05-K3
Ri360P0-QR24M0-INCRX2-H1181
SFS60-HLKT0K02
DBS60E-S4EK04096
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00