

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Sensor Style | Cylindrical |
| Detection Type | Proximity |
| Detection Range | 50 mm |
| Output Type | PNP |
| Switching Mode | Light Switching |
| Electrical Connection | 4-pin, Male Connector M12 |
| Maximum DC Voltage | 30V |
| Terminal Type | 4-pin, Male Connector M12 |
| Light Source | Infrared |
| IP Rating | IP67 |
| Maximum Current | 100 mA |
| Response Time | 2 ms |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Housing Material | Metal |
| Series | VTF18 |
| Mounting Type | Threaded |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Thread Size | M18 x 1 |
| Standards Met | CE, cURus |
RL28-8-H-2000-IR/47/105
VTE180-2N42447
WT34-R210S02
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00