

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Sensor Style | Block |
| Detection Type | Background Suppression |
| Detection Range | 10 - 1500 mm |
| Output Type | PNP/NPN |
| Electrical Connection | M12 4 Pin Connector |
| Switching Mode | Light / Dark switching |
| Maximum DC Voltage | 30V |
| Communication Protocol | IO-LINK |
| Terminal Type | 4 Pin Connector |
| Light Source | LED |
| IP Rating | IP66, IP67, IP69 |
| Maximum Current | 100 mA |
| Response Time | 500 μs |
| Interface | IO-Link |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Housing Material | Plastic, VISTAL |
| Series | W16 |
| Mounting Type | Threaded |
| Standards Met | CE, cULus, ECOLAB |
| Thread Size | M12 |
GRTB18-P2412
FPDK 10P5130/S35A
GRTE18S-P234Z
RLK28-55/31/116
RLK31-8-1200-RT/31/115
WLG4S-3P2232
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00