

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Poles | 1P |
| Current Rating | 63A |
| Tripping Characteristics | Type C |
| Rated AC Voltage | 400V |
| Rated DC Voltage | 72V |
| Range | SENTRON |
| Series | 5SL4 |
| Circuit Breaker Type | MCB |
| Length | 90mm |
| Width | 18mm |
| Mounting Style | DIN Rail Mount |
| Depth | 76mm |
| Model Number | 5SL4163-7 |
| Better World Claim | Extended product life |
| Better World Product | Yes |
| Terminal Contact Type | Screw |
2CDS271061R0064 S201MUC C 6A - 10 KA
2CDS271001R0204 S201M-C20
2CSS255101R0104 SN201-C10 -
239155 FAZ6-B6/3N
239101 FAZ6-C10/2
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00