

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Poles | 1P |
| Current Rating | 63A |
| Tripping Characteristics | Type B |
| Rated AC Voltage | 230 V, 400V |
| Breaking Capacity at Maximum Voltage Rating | 10 kA |
| Range | Sentron |
| Series | 5SY4 |
| Circuit Breaker Type | MCB |
| Length | 17.6mm |
| Width | 76mm |
| Mounting Style | DIN Rail Mount |
| Depth | 90mm |
| Better World Product | Yes |
| Better World Claim | Extended product life |
| Terminal Contact Type | Screw |
| Reset Actuator Type | Toggle Switch |
102166 FAZ-C8/2-NA
2CCS883001R0404 S803C C 40A - 25 KA
109133 PLGC4-C32/1N
278808 FAZ-S4/2
2CDS252001R0805 S202-B80 6kA
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00