

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Poles | 4P |
| Current Rating | 300mA |
| Tripping Characteristics | Type C |
| Rated AC Voltage | 400V |
| Rated DC Voltage | 72V |
| Breaking Capacity at Maximum Voltage Rating | 6 kA |
| Range | SENTRON |
| Series | 5SY6 |
| Circuit Breaker Type | MCB |
| Length | 72mm |
| Width | 76mm |
| Mounting Style | DIN Rail Mount |
| Depth | 90mm |
| Model Number | 5SY6414-7 |
| Better World Claim | Extended product life |
| Better World Product | Yes |
| Terminal Contact Type | Screw |
278868 FAZ-C8/3
2CDS213001R0064 SH203-C6
2CDS251001R0337 S201-K4
239032 FAZ6-C3/1
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00