

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Poles | 2P |
| Current Rating | 25A |
| Tripping Characteristics | Type C |
| Rated AC Voltage | 400V |
| Breaking Capacity at Maximum Voltage Rating | 15 kA |
| Range | SENTRON |
| Series | 5SY7 |
| Circuit Breaker Type | MCB |
| Length | 36mm |
| Width | 76mm |
| Mounting Style | DIN Rail Mount |
| Depth | 90mm |
| Model Number | 5SY7225-7 |
| Better World Claim | Extended product life |
| Better World Product | Yes |
| Terminal Contact Type | Screw |
2CDS251001R0577 S201-K50
2CDS251001R0044 S201-C4
2CDS253001R0204 S203-C20
2CDS253001R0505 S203-B50
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00