

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Power Rating | 37 kW |
| Phase | 3 |
| Supply Voltage | 400 V ac |
| Current Rating | 61 A, 64 A |
| For Use With | SINAMICS G120C |
| Series | 6SL3210 |
| Field Bus Communication Type | EtherNet, IP, PROFINET |
| IP Rating | IP20 |
| Output Frequency | 0 - 240 (Vector Control) Hz, 0 - 550 (V/F Control) Hz |
| STO | Yes |
| Drive Type | Vector Control |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Interface | Ethernet |
| Special Features | Sensorless Vector Control, Variable Frequency Eco Linear/Square-Law, Variable Frequency Linear/Square-Law/Parameterizable, Variable Frequency with Flux Current Control |
| Overall Length | 200mm |
| Overall Width | 237mm |
| Overall Depth | 472mm |
6SL3210-1PB21-8UL0
6SL3210-1KE21-7AF1
6SL3210-5BB21-1BV1
ATV630D22N4
31V-4D0010-BE-2S-0000
6SL3210-1PE27-5AL0
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00