

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 19 |
| Gender | Male |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 7.5A |
| Voltage Rating | 600 V ac, 850 V dc |
| Shell Size | 14 |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Series | KPT |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Plating | Olive Drab Cadmium |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Strain Relief | Yes |
97-3106A-10SL-4S(946)
MS3102E18-4P
PT02E-18-32S(072)
D38999/24WC35SN
62GB-56T14-12SN-044-714
62GB-16J12-10PN
62GB-12E08-04PN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00