

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 8 |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 10A |
| Voltage Rating | 50 V ac/dc |
| Shell Size | 20 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-5015 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Maximum Operating Temperature | +90°C |
| Contact Plating | Silver |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
PT02E-8-4S(072)
62GB-57A10-07SN
M83723/75W1624N
M83723/76W2255N
62LC-12E10-07SN(771)
M83723/75W2028N
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00