

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 22 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Female |
| Current Rating | 5A |
| Voltage Rating | 400 V ac, 500 V dc |
| Shell Size | 13 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Housing Material | Aluminium |
| Series | TV |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Colour | Black |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Shell Plating | Black Zinc Nickel |
KPT02E14-19S
2M80500302M1226SA
D38999/20FE35PN
MS3475W10-6S
2M80500302NF1226PA
PT06E-10-6P(SR)(072)
97B-3100A24-2S
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00