

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 7 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Female |
| Current Rating | 23A |
| Voltage Rating | 900 V ac |
| Shell Size | 24 |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-5015 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Series | 97B |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Contact Plating | Silver |
| Shell Plating | Olive Drab Cadmium |
| Contact Material | Brass |
PT02E-12-10S
D38999/26WB35PN
M83723/75W20416
PT06E-14-18S(SR)
KPT06F14-19S
D38999/24MA98PN
D38999/20WC98PN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00