

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 18 |
| Gender | Male |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 7.5A |
| Shell Size | 15 |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Series | 8LT |
| Housing Material | Aluminium Alloy |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Contact Plating | Gold over Nickel |
| Shell Plating | Olive Drab Cadmium |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Colour | Black |
D38999/20ZC98PN
TV07RW-09-98SN(W52)
62GB-56T10-06PN
97-3106A-10SL-4S(946)
62GB-16J14-05SN
62GB-16F14-19SN
TVP00RW-15-35SA(W52)
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00