

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 8 |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 7.5A |
| Voltage Rating | 700 V ac/dc |
| Shell Size | 12 |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet |
| Body Orientation | Straight |
| Series | 62LC |
| Housing Material | Aluminium |
| Contact Material | Copper |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Contact Plating | Gold |
| Strain Relief | Yes |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
62GB-57A12-14SN
PT02E-12-10S
MS3102E14S-2S
62LC-16F14-12SN(771)
62GB-12E10-07SN(416)
MS3102A-16S-1S
97B-3100A10SL-3P
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00