

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 6 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 13A |
| Voltage Rating | 200 V ac |
| Shell Size | 14S |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-5015 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Series | 97B |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Contact Plating | Silver |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Contact Material | Brass |
| Shell Plating | Olive Drab Cadmium |
D38999/26ZB98PN
MS3106E20-27PX
PT06A-12-3S
PT01E-12-10S(SR)(072)
VG95234D-10SL-3SN
M83723/95W1005N
KPT02E14-12P
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00