

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 6 |
| Gender | Male |
| Contact Gender | Female |
| Current Rating | 5A |
| Shell Size | 09 |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| IP Rating | IP67 |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Series | 8D |
| Contact Plating | Gold over Nickel |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Shell Plating | Olive Drab Cadmium |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
KPT06F16-26S
D38999/24MA98PN
62LC-12E12-08SN(771)
CA02COM-E28-15S-B
MS3102E18-8P
2M80101107ZNU623PA
SCE2-ZN-06K07-12SN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00