

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 6 |
| Gender | Male |
| Contact Gender | Female |
| Current Rating | 5A |
| Voltage Rating | 400 V ac, 500 V dc |
| Shell Size | 09 |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Housing Material | Aluminium |
| Series | TV |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Colour | Black |
| Shell Plating | Black Zinc Nickel |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold |
PT06E-14-5S(SR)(072)
UT071412SH6
N/MS3106B20-15P
85106JC1412S50
LJT06RT1398S014
TVP00RW-11-35SN(W52)
MS3106A-20-27S
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00