

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 7 |
| Gender | Male |
| Contact Gender | Female |
| Current Rating | 23A |
| Voltage Rating | 900 V ac |
| Shell Size | 24 |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-5015 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Series | 97B |
| Shell Plating | Olive Drab Cadmium |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Contact Plating | Silver |
| Contact Material | Brass |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
62GB-56T14-12SN-044-714
62GB-56T12-03SN
PT06E-10-6S
97B-3106A16S-1S-HD
PT06A-10-6P(SR)
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00