

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 22 |
| Gender | Male |
| Contact Gender | Female |
| Current Rating | 5A |
| Shell Size | 13 |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Series | 8LT |
| Housing Material | Aluminium Alloy |
| Contact Plating | Gold over Nickel |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Shell Plating | Cadmium |
| Contact Material | Copper Alloy |
PT02E-10-6S(072)
D38999/24ZC98PN
MS3102A-20-29P
62GB-50T12-03SY
D38999/20FE35SN
KPT02E14-12S
D38999/26FB35PN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00