

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 6 |
| Gender | Male |
| Contact Gender | Female |
| Current Rating | 13A |
| Voltage Rating | 200 V ac |
| Shell Size | 14S |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-5015 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Series | 97B |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Contact Plating | Silver |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Shell Plating | Olive Drab Cadmium |
| Contact Material | Brass |
D38999/20FE35PN
N/MS3106B20-18S
KPT02E14-12S
MS3475W12-10P
TVP00RW-15-35SA(W52)
PT02A-12-10S
62GB-56T08-04SN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00