

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 66 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 5A |
| Shell Size | 19 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Solder |
| IP Rating | IP67 |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Series | 8D |
| Housing Material | Aluminium |
| Maximum Operating Temperature | +200°C |
| Shell Plating | Zinc Nickel |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Contact Plating | Gold over Nickel |
| Contact Material | Copper Alloy |
VG96912D16-35PN
D38999/24WA35SN
PT02E-8-4S(072)
45106EC83AP50
PT06E-14-5P(SR)(072)
62GB-16F14-12PN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00