

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 10 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Male |
| Voltage Rating | 600 V ac, 850 V dc |
| Shell Size | 13 |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Series | LJT |
| Shell Plating | Olive Drab Cadmium |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Maximum Operating Temperature | +200°C |
| Contact Plating | Gold |
62GB-57A10-02SN
D38999/20FF35PN
62LC-12E16-26SN(771)
D38999/20WB98PN
62GB-12E08-04PN
D38999/20ZB35SN
M83723/96W1624N
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00