

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 10 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Male |
| Voltage Rating | 250 V ac, 700 V dc |
| Shell Size | 18 |
| Mounting Type | Box Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-5015 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Series | MS3102A |
| Shell Plating | Zinc Cobalt |
| Contact Plating | Silver |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Contact Material | Copper Alloy |
CA06COM-E14S-6P-B
62GB-12E18-32PN
D38999/24ZF32SN
PT02E-14-19P
M83723/95G2212N
62GB-56T14-02PB
PT02E-16-26S(072)
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00