

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 3 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 13A |
| Voltage Rating | 500 V ac |
| Shell Size | 14S |
| Mounting Type | Box Mount |
| Termination Method | Solder |
| Body Orientation | Straight |
| Colour | Black |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Silver |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Shell Plating | Zinc |
D38999/20ZA98SN
UT0W01626SH6
62GB-16J14-19SN
62GB-12E14-19PN
D38999/24KC04PN
PT06E-20-41P(SR)(072)
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00