

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 66 |
| Gender | Male |
| Contact Gender | Female |
| Current Rating | 5A |
| Shell Size | 19 |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Series | 8LT |
| Housing Material | Aluminium Alloy |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Plating | Cadmium |
| Contact Plating | Gold over Nickel |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
62GB-16F12-08PN
85102E1419P50
D38999/20WA35PN
97B-3106A22-2P-HD
D38999/20WE35PN
D38999/20ZC98PN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00