

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 7 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Male |
| Voltage Rating | 500 V ac, 700 V dc |
| Shell Size | 16S |
| Mounting Type | Box Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-5015 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Series | MS3102A |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Contact Plating | Silver |
| Shell Plating | Zinc Cobalt |
| Contact Material | Copper Alloy |
N/MS3106B24-10P
TV06RW-13-35SN(W52)
MS3102A-14S-2P
MS3102A18-11P
97-3102A-10SL-3P
PT06A-12-3P(SR)
D38999/26ZA35SN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00