

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 79 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 5A |
| Shell Size | 21 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Series | 8LT |
| Housing Material | Aluminium Alloy |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Contact Plating | Gold over Nickel |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Plating | Cadmium |
62LC-12E12-08PN(771)
451 06EC 1419P 50
TVP00RW-13-35SN(W52)
MS3102E18-8S
PT06E-20-41P(SR)(072)
D38999/20ZB35PN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00