

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 12 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Female |
| Current Rating | 22A |
| Voltage Rating | 600 V ac, 850 V dc |
| Shell Size | 14 |
| Mounting Type | Box Mount |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Series | KPT |
| Contact Plating | Gold |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Plating | Olive Drab Cadmium |
62LC-16F12-08SN(771)
62GB-56T08-98PN
D38999/24WC35SN
D38999/20ZG11SN
TVP00RW-11-35SN(W52)
D38999/20ZA35SN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00