

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 6 |
| Gender | Male |
| Contact Gender | Female |
| Current Rating | 5A |
| Shell Size | 09 |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| IP Rating | IP67 |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Series | 8D |
| Maximum Operating Temperature | +200°C |
| Contact Plating | Gold over Nickel |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Shell Plating | Nickel |
| Contact Material | Copper Alloy |
PT06E-10-6P(SR)(072)
VG95328M18-32SN
85106EC83AS50
CA02COM-E28-15P-B
PT02E-10-6S(072)
D38999/26FF32PN
D38999/26MC35SN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00