

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 13 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 5A |
| Voltage Rating | 400 V ac, 500 V dc |
| Shell Size | 11 |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Housing Material | Aluminium |
| Series | TV |
| Colour | Green |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Contact Plating | Gold |
| Shell Plating | Zinc Cobalt |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Contact Material | Copper Alloy |
KPT02E18-32P
85106JC1412S50
MS3106A-24-28S
D38999/20WF32PN
D38999/20FA35PN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00