

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 10 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 7.5A |
| Shell Size | 13 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Housing Material | Aluminium Alloy |
| Series | 8LT |
| Shell Plating | Cadmium |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold over Nickel |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
62GB-56TG10-06PN
62GB-12E10-06PN(416)
MS3102A-28-21S
85106EC2255S50
85106EC2041S50
TV06RW-09-35SN(W52)
62GB-56T08-02PN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00