

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 3 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 13A |
| Voltage Rating | 300 V ac |
| Shell Size | 12 |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Military Standard | MIL-C-26482 G Series 1 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Housing Material | Aluminium Alloy |
| Series | 851 |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Shell Plating | Cadmium, Nickel |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Colour | Green |
D38999/24FF35PN
2M80100907ZNU64PA
97B-3100A18-1S
45106A84PPG50
PT02E-10-6S(072)(072)
85107R123P50
M83723/95G1005N
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00