

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 55 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 5A |
| Shell Size | 17 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| IP Rating | IP67 |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Housing Material | Aluminium |
| Series | 8D |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Maximum Operating Temperature | +200°C |
| Shell Plating | Zinc Nickel |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Contact Plating | Gold over Nickel |
MS3102E22-14S
D38999/20FB35SN
SCE2-ZN-76A06-07SN-002
62GB-51T08-04SN
MS3102E18-10S
PT06A-10-6S
97B-3106A24-2S-HD
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00