

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 41 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Male |
| Voltage Rating | 500 V ac, 700 V dc |
| Shell Size | 20 |
| Mounting Type | Box Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-26482 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Series | 62GB |
| Shell Plating | Zinc Cobalt |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Contact Plating | Gold |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Colour | Olive |
D38999/20KA35SN
62LC-16F10-07SN(771)
PT02E-14-12P(072)
TV07RW0935S
CA02COM-E14S-6P-B
UT001412SH6
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00