

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 6 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Female |
| Current Rating | 5A |
| Voltage Rating | 400 V ac, 500 V dc |
| Shell Size | 09 |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Series | TV |
| Housing Material | Aluminium |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Shell Plating | Black Zinc Nickel |
| Contact Plating | Gold |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Colour | Black |
| Contact Material | Copper Alloy |
62GB-56T08-33SN(416)
D38999/24WC35SN
M83723/77W1624N
KPT06F18-32P
UT0W01210SH6
8LT511B35SN
SCE2-ZN-01K06-07PN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00