

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Optical |
| Series | EM14 |
| Pulses Per Revolution | 64 |
| Maximum Revolutions | 120rpm |
| Output Signal Type | Quadrature |
| Shaft Type | Slotted |
| Shaft Diameter | 1/8in |
| Supply Voltage | 5 V dc |
| Resolution | 2 Bit |
| IP Rating | IP54 |
| Overall Height | 14.76mm |
| Overall Width | 14.25mm |
| Overall Depth | 32.05mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Connection Type | Axial Multi-Purpose Pin |
AFM60A-BDIB018x12
RI32-O/ 100ER.11KB
SFM60-HRAT0K02
ACS36-L1K0-K01
PY-2-F-050-S01M 0000X000X00
40A50ABNG24K2
E6F-AB3C-C 360 5M
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00