

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Pulses Per Revolution | 2500ppr |
| Series | DBS60 |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | TTL |
| Shaft Type | Solid |
| Supply Voltage | 4.5 - 5.5 V dc |
| Shaft Diameter | 10mm |
| Steps Per Revolution | 2500Steps |
| IP Rating | IP65, IP67 |
| Overall Height | 44.35mm |
| Interface | RS422 |
| Overall Width | 58mm |
| Overall Depth | 44.35mm |
| Minimum Operating Temperature | +85°C |
| Mounting Type | Full Shaft |
| Maximum Operating Temperature | -20°C |
| Connection Type | M12 8 Pin Male Connector |
930990
40A100ABNH24K2
DBS36E-BBAP01024
DLS40E-BDAV00500
EIL580P-SC10.5FF.01024.B
BCG08-N1BM0399
MTS360G2-1S-C0000-ERA360-05K
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00