

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Series | E6C2-C |
| Pulses Per Revolution | 360 |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | PNP Open Collector |
| Shaft Type | Solid |
| Shaft Diameter | 6mm |
| Supply Voltage | 12 - 24 V dc |
| IP Rating | IP64 |
| Overall Height | 60mm |
| Overall Width | 50mm |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Mounting Type | Clamping Flange |
| Switching Frequency | 50 kHz |
| Current Rating | 100 mA |
PY-3-C-050 0000X000X00
PK-M-0200 L000X000X00
LT-M-0300-S 0000X000X00
DBS36E-BBEK00360
PZ-34-A-150 0000X000X00
DFS60B-BHEA01024
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00