

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Absolute |
| Series | AFM60 |
| Maximum Revolutions | 9000rpm |
| Output Signal Type | SSI |
| Shaft Type | Solid |
| Shaft Diameter | 10mm |
| Supply Voltage | 30 V |
| Resolution | 12 x 12 |
| Steps Per Revolution | 4096Steps |
| IP Rating | IP65, IP67 |
| Overall Height | 60mm |
| Interface | SSI |
| Overall Width | 60mm |
| Overall Depth | 75mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Connection Type | Female Connector, Male Connector |
PSC360G2-F-1A-C0011-ERA090-05K
DFS60B-S4EC02048
PC-67-0100 0000X000X00
EIL580-SC10.5BN.01000.A
PAC18R1-33D19F
8.KIS40.1342.1000
DBS60E-THEK01024
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00