

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Absolute |
| Series | AFS/AFM60 SSI |
| Pulses Per Revolution | 4096ppr |
| Maximum Revolutions | 4096rpm |
| Output Signal Type | Digital |
| Shaft Type | Blind Hollow |
| Supply Voltage | 4.5 - 32 V dc |
| Shaft Diameter | 15mm |
| Resolution | 12 x 12 bit |
| Steps Per Revolution | 4096Steps |
| IP Rating | IP65, IP67 |
| Interface | SSI-Gray |
| Overall Height | 74.5mm |
| Overall Width | 63mm |
| Overall Depth | 72mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Connection Type | M23 Male Connector |
3315C-001-016L
8.F3673.2428.G412
DBS50E-S5AK02500
MZC1-2V2PS-KP0
EAM580-SC0.7L4G.13120.A
8.KIH40.2442.1024
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00