

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Absolute |
| Series | AHM36 |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | CANOpen |
| Shaft Type | Solid |
| Shaft Diameter | 6mm |
| Supply Voltage | 30 V |
| Resolution | 14 x 12 |
| Steps Per Revolution | 16384Steps |
| IP Rating | IP66, IP67 |
| Interface | CANOpen |
| Overall Height | 36mm |
| Overall Width | 50.7mm |
| Overall Depth | 54.5mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Connection Type | Male Connector |
ECW1J-B24-AC0024L
D8.3B1.0300.A113.0000
PC-M-0130 0000X000X00
AFM60A-BEIB018x12
DBS36E-BBEP01000
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00