

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Absolute |
| Series | BCG08 |
| Output Signal Type | Profinet |
| Stroke | 3000mm |
| Supply Voltage | 30 V |
| Resolution | 0.001 mm |
| IP Rating | IP50 |
| Interface | PROFINET |
| Overall Height | 148mm |
| Overall Width | 80mm |
| Overall Depth | 86mm |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Connection Type | Female Connector, Male Connector |
DBS60E-S4EC02500
DFS60A-BHPA65536
ECW1J-B24-AC0024L
DFS60B-S1CB01024
DFS60S-BEOK01024
DAXLVN-0200BA080000M01
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00