

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Series | DBS36E |
| Pulses Per Revolution | 2000ppr |
| Output Signal Type | HTL, Push Pull |
| Shaft Type | Solid shaft |
| Supply Voltage | 7 - 30 V |
| Shaft Diameter | 6mm |
| Resolution | 2000 |
| Steps Per Revolution | 2000ppr |
| IP Rating | IP65 |
| Overall Height | 36mm |
| Interface | Incremental |
| Overall Width | 36mm |
| Overall Depth | 35.5mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Connection Type | Cable |
| Switching Frequency | 300 KHz |
RAMK060M11319JB663
RS0-550-170
DBS36E-S3CK00100
DFS60A-BGCM12000
BHK 16.05A1024-I2-5
DBS60E-TJFK01000
DBS60E-BGAJD1024
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00